Ni vsak kamin dober kamin

Ni vsak kamin dober kamin


Kamin je vrhunska grelna naprava, pod pogojem, da je izdelan iz pravih materialov, ki jih strokovnjak nato vgradi na prava mesta.

KAMIN4

Sodobno načrtovanje omogoča 3D ogled bodočega kamina

 

Kaminski vložki in načini obzidave

Kaminski vložek je kovinsko jedro dobrega kamina, ter je industrijski izdelek, ki ustreza toplotno-tehničnim, ekološkim, varnostnim in estetskim zahtevam trga. Vložek nato obzidamo z različnimi ognjeodpornimi materiali, s čimer postane dovršena grelna naprava, ki učinkovito opravlja svojo nalogo. Uporaba nekvalitetnih materialov ali napačen način obzidave lahko na videz dober izdelek, spremeni v neučinkovit kup šamotne opeke. S strokovno izvedeno obzidavo lahko lastnosti kaminskega vločka prilagajamo našim potrebam. S prilagajanjem obzidave spreminjamo tudi grelno moč, skrajšamo ali podaljšamo toplotni učinek po prenehanju nalaganja in povečamo življenjsko dobo naprave. V zadnjih letih so se pojavili novi visokotehnološki materiali, ki omogočajo izdelavo vrhunskih izdelkov v pečarski stroki.

 

Uporabni materiali

PEČARSKI ŠAMOT –

Zaradi akumulacije omogoča postopen prehod toplote, izenačeno oddajanje po vsem obodu in enakomerno ogrevanje prostora.

LITI ŠAMOT –  

Zaradi primesi silicijevega karbida omogoča hiter prehod toplote v prostor, ki se zato segreje kmalu po začetku kurjenja.

KAMINBAU PLOŠČE –

Material omogoča hiter pred toplote iz notranjosti peči v prostor, ki se hitro segreje. Istočasno toploto zadrčuje in jo oddaja še dolgo po tem, ko ogenj če ugasne. Je  kombinacija pečarskega in litega šamota.

 

KAMIN1
Obzidava s kaminbau ploščami.
KAMIN2
Vgradnja izpihovalnih rešetk.
KAMIN3
Končan kamin.

 

Tri glavne vrste kaminov

TOPLOZRAČNI KAMINI –

Prostor ogrevajo samo s kroženjem zraka, ki struja skozi notranje zračnike kamina, zato se prostor hitro ogreje.

AKUMULACIJSKI KAMINI –

Prostor ogrevajo samo s sevanjem oboda, brez kroženja zraka.  Stene kamina toploto prevzamejo in jo čez čas oddajo v prostor, kar blagodejno vpliva na bivalno ugodje.

KOMBINIRANI KAMINI –

Omogočajo oba opisana načina ogrevanja. Če omogočimo strujanje zraka, bodo delovali kot toplozračni, če rešetke zapremo pa kot sevalni kamini. Delovanje lahko prilagodimo trenutnim potrebam ter izkoristimo oboje, kroženje toplega zraka in prijetno sevalno ogrevanje.

Kamin je sestavljen še iz toplotno izolacijskih plošč, ki dele ščitijo pred pregrevanjem in kot požarna zaščita. Izdelane so iz vermikulita, z njimi pa preprečimo izgubo toplote proti steni prostora, ob kateri kamin stoji. Te plošče v toplozračnih kanalih kamina preprečijo dviganje prahu in mikrodelcev ter zagotovijo zdravju neškodljivo bivanje. Različni izvajalci pa takšne zdrave materiale nadomeščajo s ploščami iz siporeksa ali mavca, oba materiala pa sta za obzidavo kamina neprimerna, razen če deluje samo kot toplozračni.

 

PREREZ_KAMINA
Prerez kamina

 

Plinobeton je samo pogojno uporaben

Je izrazit termoizolator in ne more akumulirati toplote. Zaradi tega lahko povzroči pregrevanje kamina, poslabša delovanje in zmanjša izkoristek. Tudi mavčne plošče so neprimerne in slabo vplivajo na delovanje. Plinobeton pa je primeren za podstavke in nosilce, pa še to le na hladnejših delih peči.  Zato lahko le s pravimi materiali zgradimo kamin, ki bo vrhunska grelna naprava hkrati okras doma.

 

tel.: 041 283 684

Kontaktirajte ponudnika

"*" indicates required fields

Več iz teme:

POVEZANI ČLANKI